Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski
w Bielsku Podlaskim

  • Izba pamięci w Gimnazjum nr 1
  • Sportowcy wciąż odnoszą sukcesy
  • Drużyna siatkarek z trenerem
  • Aktorzy szkolnego teatru Gimnazjum podczas przeglądu w Białymstoku
  • Teatr Gimnazjon podczas wręczenia dyplomów
  • Tradycyjna wigilia w świetlicy "Przyjaciele"
  • Świetlica "Przyjaciele" zapewnia różne atrakcje
  • Zakończenie roku szkolnego 2011
  • Organizujemy liczne imprezy i akcje profilaktyczne
  • Prezentujemy nasze wypracowane projekty edukacyjne
  • W świetlicy hobbystycznej od lat rozwijamy zdolności plastyczne
  • Realizujemy projekt Comenius
  • Tradycyjnie co roku bierzemy udział w akcji Amnesty International
  • Tradycją stały się organizowane w naszej szkole turnieje szachowe
  • Comenius to między innymi goście z innych krajów

IN MEMORIAM

VI edycja projektu  ,,Kamienie Pamięci – Z modlitwą Ojczyźnie" poświęcona jest osobom duchownym, których postawa życiowa była zgodna ze słowami: Zło dobrem zwyciężaj.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Niepodległości Polski upamiętnili trzech księży zamordowanych przez hitlerowców 15 lipca 1943 roku w Lesie Pilickim wraz z 47 mieszkańcami Bielska Podlaskiego:

  • błogosławionego ks. Antoniego Besztę-Borowskiego – dziekana i proboszcza bielskiego,
  • ks. Ludwika Olszewskiego – rektora kościoła pokarmelickiego, prefekta gimnazjum i liceum,
  • ks. Henryka Opiatowskiego – kapelana Wojska Polskiego.

Film z przedstawienia "Z pokoleń trudu, z ofiarnej krwi ..."

Prezentacja projektu (pdf):

Bł. ks. Antoni Beszta-Borowski cz.1, cz.2

ks. Ludwik Olszewski cz.1, cz.2

ks. Henryk Opiatowski

IN MEMORIAM cz.1, cz2, cz3

Wpłaty za obiady

PKO BP SA

22102013320000170210720284

Opłata za obiady:

wrzesień:

uczeń - 45 zł

nauczyciel - 90 zł

Prosimy o dokonywanie wpłat do 15-go każdego miesiąca.


 

Klasa III

do przeczytania w całości:

  1. Agata Christie - Dwanaście prac Herkulesa lub Artur Conan Doyle - Przygody Sherlocka Holmesa.
  2. I. Fink - Zabawa w klucz
  3. E. Hemingway - Stary człowiek przy moście lub - Stary człowiek i morze.
  4. A. Kamiński - Kamienie na szaniec.
  5. G. Orwell - Folwark zwierzęcy.
  6. B. Prus - Kamizelka
  7. H. Sienkiewicz - Krzyżacy.
  8. Wybrana lektura młodzieżowa.

 

Klasa II

do przeczytania w całości:

  1. A. Fiedler – Dywizjon 303
  2. A. Fredro – Zemsta
  3. U. K. Le Guin – Czarnoksiężnik z Archipelagu
  4. Molier - Skąpiec
  5. H. Sienkiewicz – Latarnik
  6. W. Szekspir – Romeo i Julia

fragmenty:

  1. M. Białoszewski – Pamiętnik z powstania warszawskiego
  2. Biblia
  3. P. Coelho – Alchemik
  4. J. Gaarder – Świat Zofii
  5. M. Hemar – Ostatni tren
  6. J. Iwaszkiewicz – Ikar
  7. A. Kamieńska – Książka nad książkami
  8. R. Kapuściński – Spotkanie z innym jako wyzwolenie XXI wieku
  9. N. H. Kleinbaum – Stowarzyszenie umarłych poetów
  10. R. Ligocka – Dziewczynka w czerwonym płaszczyku
  11. G. G. Marquez – Miłość w czasach zarazy
  12. Mitologia
  13. A. Onichimowska – Lot komety
  14. W. Pielewin – Hełm grozy
  15. E. E. Schmidt – Oskar i pani Róża
  16. J. Steinbeck – Na wschód od Edenu
  17. O. Tokarska – Prawiek i inne czasy

 

Klasa I

do przeczytania w całości:

  1. A. Mickiewicz – Dziady cz. 2
  2. A. de Saint-Exupery – Mały Książę
  3. J. Słowacki – Balladyna
  4. M. Musierowicz – Opium w rosole

fragmenty:

  1. Bahdaj A. – Telemach w dżinsach
  2. Ciwoniuk B. – Igor
  3. Gałczyński K. I. – Teatrzyk Zielona Gęś
  4. Gomulicki – Wspomnienia niebieskiego mundurka
  5. Homer – Iliada
  6. Kochanowski J. – Wybrane fraszki
  7. Kowalska-Pamięta H. – Pamiętnik jedynaczki
  8. Lem S. – Dzienniki gwiazdowe
  9. Lewis C. S. – Opowieści z Narnii „Podróż wędrowca do Świtu”
  10. Macfarlane A., Macperson A. – Pamiętnik nastolatka
  11. Mello A. de – Orzeł królewski
  12. Mickiewicz A. – Bajki, Pan Tadeusz
  13. Mitologia – Wybór
  14. Mrożek S. – Śpiąca królewna
  15. Opowieści Okrągłego Stołu
  16. Paolini Ch. – Eragon
  17. Parandowski J. – Przygody Odyseusza
  18. Porazińska J. – Kto mi dał skrzydła
  19. Prus B. – Faraon
  20. Przybylska E. – Dzień kolibra
  21. Shiller F. – Rękawiczka
  22. Shelley M. – Frankenstein
  23. Sienkiewicz H. – Pan Wołodyjowski
  24. Tyrakowska D. – Tam gdzie spadają anioły
  25. Tolkien J. R. R. – Władca pierścieni. Powrót króla
  26. Wells H. G. – Wehikuł czasu
  27. Żeromski S. – Syzyfowe prace. Dzienniki
Autor: Filipiuk Zofia